Powitanie

"Dobry Start" dla Państwa Dziecka...

UWAGA! Aktualny plan zajęć znajduje się na dole strony (w newsach)!

Zadaniem firmy jest edukacja muzyczno-literacka najmłodszych. W zajęciach uczestniczą dzieci już od 1. roku życia, otrzymując szansę harmonijnego, wielokierunkowego rozwoju oraz bezpośredniego kontaktu z muzyką wykonywaną na żywo.
Nasze zajęcia to więcej niż rytmika!
 

Co zyskuje Państwa dziecko, uczestnicząc w spotkaniach?
 • Rozwija nie tylko zdolności muzyczne, ale także szeroko pojętą sprawność fizyczną i umysłową.
 • Uczy się (w zależności od wieku) od kilku do kilkunastu układów tanecznych.
 • Umie zaśpiewać piosenki o różnorodnej tematyce, także popularne i ludowe.
 • Pogłębia swą wiedzę o świecie i wzbogaca zasób słownictwa.
 • Uczy się świadomego odbioru tekstów literackich, co jest niezmiernie ważne we współczesnej szkole.
 • Ćwiczy dykcję.
 • Rozwija wyobraźnię, mając niejednokrotnie możliwość współtworzenia zajęć.
 • Kształci słuch muzyczny.
 • Uczy się grać na różnych prostych instrumentach muzycznych.
 • Przygotowuje się do występów publicznych, zyskuje pewność siebie.
 • Rozwija pamięć słuchową, wzrokową i kinestetyczną.
 • Zyskuje umiejętność pracy w grupie, bardzo ważną we współczesnych realich i wymaganą w szkole.
 • Uczy się korzystać z różnych ciekawych pomocy dydaktycznych.
 • Ma szansę ocalić słuch absolutny dzięki wczesnemu kontaktowi z muzyką.
 • Bezstresowo, uczestnicząc w zajęciach z bliską osobą, uczy się funkcjonowania w społeczeństwie.
 • Pożytecznie i przyjemnie spędza czas, bawiąc się z rówieśnikami.

Naszą pasją jest tworzenie piosenek dla dzieci. 18 listopada 2010 r. ukazała się płyta "Muzyczna sałatka dla kilkulatka", którą nagrywaliśmy w RB Sound w Pucku od lutego do sierpnia 2010 roku. Więcej w newsach.

Muzyczna sałatka dla kilkulatka- nowe piosenki dla dzieci

Wypromuj również swoją stronę

ODWOŁANE ZAJĘCIA

Niestety z przyczyn wyższych do 18 kwietnia 2022 nie będzie zajęć w żadnym z klubów.

Przepraszamy za nieoczekiwane utrudnienia, życząc zdrowych i szczęśliwych Świąt Wielkanocnych!

START ZAJĘĆ 2021 / 2022

Zapraszamy do zapisów na edu-Muzykę dla Smyka w wieku od 1 do 6 lat (plan, adresy w newsie niżej).


CO TRZEBA WIEDZIEĆ PRZED PIERWSZĄ LEKCJĄ?

Do sali wchodzi z dzieckiem tylko jedna osoba dorosła.

Przed wejściem do sali w wyznaczonym pomieszczeniu zmieniamy sobie i dziecku obuwie. Mogą być dodatkowe skarpety antypoślizgowe (nie ma dywanów).

Opłaty gotówką, na miejscu. Karnety ważne są 4 tygodnie (4 lub 8 zajęć). Wariant raz w tyg.: 120 zł. W klubie "Maciuś I" trwa promocja na lekcje we wtorki i czwartki: 190 zł.
Prosimy o odliczone kwoty. Nie będzie problemu z wydaniem reszty, a formalności nie zniecierpliwią dzieci :)

Wózki dziecięce nadal zostawiamy w przedsionku (to zarządzenie administracji osiedla). W miarę możliwości, prosimy ich nie zabierać, zwłaszcza dużych, gdyż przedsionki są niewielkie. W razie potrzeby można zaopatrzyć się w zabezpieczenie rowerowe. Zwykle w pobliżu są pracownicy klubu i czuwają nad tym, by do budynku nie wchodziły niepowołane osoby.

Przed pierwszym spotkaniem prosimy koniecznie przeczytać REGULAMIN i PORADY
zawarte w zakładce "O zajęciach".

Dla większości dzieci nasze zajęcia są tymi pierwszymi w życiu. Od każdego z nas wiele więc zależy :) Najgorsze, co możemy zrobić, to nie uprzedzić dziecka, że idzie wspólnie z nami bawić się i spóźnić się na pierwsze zajęcia..., nie dając maluszkowi czasu na poznanie otoczenia (może się to skończyć płaczem i protestem przed wejściem do sali). Pamiętajmy też, że nasze nastawienie i nastrój udzielają się pociechom. Bądźmy zatem radośni i cierpliwi :) To wcześniej czy później zaprocentuje.

ZAPRASZAMY!

PLAN ZAJĘĆ I ZAPISY NA ROK SZKOLNY - 2021 / 2022

ZAPISY


Jak zapisać dziecko na zajęcia?

Prosimy o SMS na nr 609 163 259. Podajemy: imię i nazwisko dziecka, miesiąc i rok ur. oraz preferowane lokalizacje i godziny - grafik niżej. Niezbędny jest nr tel. do kontaktu. Jeśli jest miejsce, można w dowolnym momencie dołączyć do grupy.

Cele zajęć

Celem zajęć jest wszechstronny, całościowy rozwój dziecka przy muzyce na żywo (pianino lub inny instrument klawiszowy). Maluszek zdobędzie wiele nowych informacji o świecie, będzie uczył się koncentrować uwagę, śpiewać, tańczyć, muzykować, liczyć, rozwinie słuch muzyczny, sprawność fizyczną i umysłową, myślenie abstrakcyjne, logiczne, nauczy się funkcjonować w grupie, zyska obycie i okazję do pierwszych występów.

Dla kogo są zajęcia?

Przyjmujemy dzieci w wieku od ok. 13 miesięcy do 6 lat. Maluszki dzielimy na grupy według MIESIĄCA i ROKU urodzenia. W zajęciach bierze też AKTYWNY udział opiekun dziecka.

Przed pierwszą lekcją prosimy zapoznać się z REGULAMINEM, który znajduje się w zakładce "O ZAJĘCIACH" (na dole strony).

Dodatkowa oferta dla uczestników zajęć

Nasza autorska CD z piosenkami "Muzyczna sałatka dla kilkulatka" oraz e-book z nutami i zadaniami ze zniżką 33%. Więcej o CD na dole str. Zamówienie można złożyć także za pomocą SMS-a (nr 609 163 259).

Cennik zajęć:

karnet na 4 tygodnie / 4 lekcje (raz w tygodniu - dziecko i jeden opiekun) - 120zł;
w klubie Maciuś I obowiązuje cena promocyjna na zajęcia dwa razy w tygodniu - 190 zł karnet na 4 tygodnie / 8 zajęć.

PLAN ZAJĘĆKlub "Bolek i Lolek"- ul. Kołobrzeska 57 (niedaleko "falowca"), Przymorze (raz w tygodniu)
CZWARTKI:
16.25 (grupa młodsza),
17.10 (starszaki).


Klub "Maciuś I" - ul. Opolska 2 (wjazd z ul. Kołobrzeskiej naprzeciwko hali sportowej), Przymorze
WTORKI i CZWARTKI (wariant dwa razy w tygodniu):
10.55 (młodsze),
11.40 (starsze).


Dom Kultury "Młyniec" - ul. Pilotów 3 (obok biblioteki, w pobliżu kościoła), Zaspa: w roku szkolnym 2021/2022 zajęć na Zaspie nie będzie.


Klub "Piastuś" (ul. Piastowska 98A, Przymorze) - raz w tygodniu
WTORKI:
16.25 (dwulatki i młodsze przedszkolaki),
17.10 (starsze przedszkolaki).

PIĄTKI:
10.00


Wszystkie zajęcia prowadzi Małgorzata G. Śliwa - muzyk, polonistka, kompozytorka, autorka piosenek, nauczycielka dyplomowana.

REGULAMIN zajęć: kliknij tutaj.


ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEJ ZABAWY! U nas zawsze jest wesoło.
ŁĄCZYMY PASJĘ, ponad 25-letnie DOŚWIADCZENIE :) i PRZYSTĘPNE ceny.

SUKCES w konkursie - luty 2020

Już piąty raz nasi wychowankowie brali udział w Przeglądzie Piosenek o Gdańsku i po raz piąty ze wspaniałymi wynikami. W kategorii wiekowej 3-4 lata mamy I miejsce, w kategorii 5-6 miejsce II. Maluszki wystąpiły z piosenką "Kropka na mapie", starszaki z "Bajką muszelki". Teksty i muzyka obu utworów autorstwa Małgorzaty G. Śliwy prowadzącej edu-Rytmikę dla Smyka.

Najlepszy zespół miał zaśpiewać 14 maja 2020 r. w Filharmonii Bałtyckiej. Niestety tym razem epidemia pokrzyżowała plany.

Nagroda główna - koncert w Filharmonii Bałtyckiej

10 czerwca 2019 nasi wychowankowie z Przedszkola nr 5 w Gdańsku wystąpili w Filharmonii Bałtyckiej, wykonując "Piosenkę Żurawia" Małgorzaty Śliwy pod kierunkiem autorki. Udział w koncercie był nagrodą za zajęcie pierwszego miejsca w tegorocznym konkursie "Dzieci śpiewają o Gdańsku".

Znowu mamy PIERWSZE miejsce! 19.03.2019

Z przyjemnością informujemy, że zwyciężyliśmy 6. Przegląd Piosenek "Dzieci śpiewają o Gdańsku" w kategorii wiekowej 5-6-lat. Zespół "Marynarze" wystąpił z "Piosenką Żurawia", która w 2016 r. wygrała ogólnopolski konkurs na utwór o Gdańsku i została opublikowana w "Śpiewniku Gdańskich Lwiątek". Autorką tekstu i muzyki jest prowadząca edu-Rytmikę dla Smyka oraz wyróżniony zespół Małgorzata Śliwa.

Marzec 2018 - kolejny sukces naszych wychowanków

21.03.2018 nasi wychowankowie z Przedszkola nr 5 "Róża Wiatrów" zostali laureatami 5. Przeglądu Piosenek „Dzieci Śpiewają o Gdańsku”. W kategorii wiekowej 3-4 lata "Morskie nutki" zajęły I miejsce, natomiast w kategorii wiekowej 5-6 lat "Marynarze" - miejsce II. Na tegorocznym przeglądzie miało miejsce prawykonanie piosenki Małgorzaty G. Śliwy "Zagadka św. Katarzyny" poświęconej karylionowi. Starszaki doskonale poradziły sobie z niełatwym utworem, wykazując się sporymi muzycznymi umiejętnościami. "Morskie nutki" z kolei zaśpiewały piosenkę M. Śliwy "Kropka na mapie" (będącą hymnem przedszkola). Ania, Hania, Milenka i Ala w nagrodę za zajęcie I miejsca będą miały okazję wystąpić w Operze Leśnej w Sopocie.

W tegorocznym przeglądzie organizowanym przez Fundację Wspólnota Gdańska wzięło udział ok. 1300. dzieci.

Gratulujemy laureatom, wszystkim występującym dzieciom i ich opiekunom!

SUKCES NASZYCH PRZEDSZKOLAKÓW - V2017

11.05.2017 nasi wychowankowie z Przedszkola nr 5 zostali laureatami IV Przeglądu Piosenek o Gdańsku - w obu grupach wiekowych. "Róża Wiatrów" uczestniczyła w konkursie po raz drugi i po raz drugi stanęła na podium. Tym razem przedszkolaki wykonały specjalnie dla nich napisane piosenki: "Duch gdańskiej fosy" oraz "Kropka na mapie" - autorstwa Małgorzaty G. Śliwy. Gratulujemy wspaniałym wykonawcom!

NASZ SUKCES AUTORSKI - V 2016 r.

Z przyjemnością informujemy, że "Piosenka Żurawia" autorstwa Małgorzaty Gabrieli Śliwy zajęła I miejsce w ogólnopolskim KONKURSIE NA PIOSENKĘ O GDAŃSKU DLA DZIECI w kategorii TEKST. Piosenka została nagrana w Radiu Gdańsk i opublikowana w "Śpiewniku Gdańskich Lwiątek". Pliki mp3 i pdf (z tekstem oraz nutami) dostępne są bezpłatnie na stronie www.gap.edu.pl.

Prawykonanie "Piosenki Żurawia" miało miejsce 10 maja 2016 r. na dorocznym Przeglądzie Piosenek o Gdańsku organizowanym przez fundację Wspólnota Gdańska.

SUKCES NASZYCH WYCHOWANKÓW - V2016

Nasi wychowankowie z przedszkola "Róża Wiatrów" wzięli dziś udział w finale przeglądu piosenki Przedszkolaki Śpiewają o Gdańsku - zarówno w kategorii wiekowej 3-4, jak i 5-6. Konkurencja była bardzo duża ( ok. 1000 dzieci z 69. placówek). Dzieci wykonały utwory Małgorzaty G. Śliwy - "Piosenkę Żurawia" oraz "Król Neptun".

"Róża Wiatrów" uczestniczyła w przeglądzie po raz pierwszy. W chwili ogłoszenia konkursu nie istniały nawet nasze piosenki... Wygraliśmy jednak wyścig z czasem i w obu grupach wiekowych jesteśmy na podium. Gratulujemy dzieciom i pracownikom przedszkola!

Ebook "Muzyczna sałatka dla kilkulatka"

Polecamy ebooka:

Małgorzata Śliwa, Muzyczna sałatka dla kilkulatka. Kompleksowy i harmonijny rozwój dziecka. Książka dla nauczycieli i rodziców.
Oprócz nut i licznych zadań publikacja zawiera pomoce dydaktyczne do wydrukowania bądź wyświetlenia przy pomocy rzutnika czy komputera. Do kompletu przyda się płyta CD z nagraniami piosenek i podkładami. Śpiewają głównie dzieci w wieku przedszkolnym, grają profesjonalni muzycy.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, skorzystaj z linku poniżej.
Wygenerowano w sekund: 0.01
1,820,333 Unikalnych wizyt

© 2009 by: CCY